:: ورود به سامانه
نام کاربری :
رمز عبور :
 

1397/09/26 08:16:35
اختتامیه جشنواره منطقه‌ای مطبوعات یزد هفته اول اسفند برگزار می‌شود
دبیر چهارمین جشنواره منطقه‌ای مطبوعات یزد زمان برگزاری اختتامیه این جشنواره را هفته اول اسفند اعلام کرد.

چهارمین جشنواره منطقه‌ای مطبوعات محلی، سرپرستی های استانی، پایگاه خبری و نمایندگی خبرگزاری‌های استان‌های یزد، کرمان، فارس و کرمان جنوب در دو بخش اصلی و ویژه و در مجموع 17 رشته در اوایل مهرماه آغاز شد و به عنوان یکی از چند جشنواره مطبوعات منطقه‌ای کشور محسوب می‌شود که توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با اجرای اداره کل آن وزارتخانه در استان یزد برگزار می‌شود.

سهیل شریعتمداری دبیر چهارمین جشنواره منطقه‌ای مطبوعات در استان یزد از پذیرش 659 اثر با پایان مهلت ارسال خبر داد و اظهار داشت: آثار پذیرفته شده از این میان در حدود 604 اثر است و 51 اثر با پایان مهلت ویرایش و به دلیل نقص‌های متعدد حذف گردیده است.

وی ادامه داد: 403 اثر از بین آثار پذیرفته شده از جانب اهالی رسانه‌ی یزد است و همچنین 156 اثر از فارس و 45 اثر، مجموع آثار کرمان و کرمان جنوب می‌باشد.

شریعتمداری آمار هر رشته در دو بخش اصلی و ویژه را هم اعلام کرد که غالب آثار در بخش اصلی در رشته  گزارش با 123 اثر، سرمقاله با 71 اثر و رشته تیتر با 69 اثر می‌باشد.

وی آثار مربوط به شخصیت مرحوم فرخی یزدی که به عنوان یکی از رشته‌های بخش ویژه و دارای جایزه ویژه می‌باشد را 19 اثر اعلام و عنوان کرد: غالب آثار پذیرفته شده در این بخش هم مربوط به شهرجهانی با 31 اثر و مصرف بهینه آب و جوانان به ترتیب با 37 و 23 اثر در ردیف پر مخاطب‌ترین رشته‌های جشنواره بوده است.

دبیر چهارمین جشنواره منطقه‌ای مطبوعات محلی، سرپرستی های استانی، پایگاه خبری و نمایندگی خبرگزاری ها با بیان اینکه زمان تقریبی برگزاری جشنواره هفته اول اسفندماه می باشد، اظهار داشت: با اعلام قطعی اسامی هیئت داوران توسط دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌های وزارتخانه در هفته آینده، کار داوری آغاز ‌می‌شود و در حدود یک ماه و نیم ادامه پیدا می‌کند.

وی در ادامه تصریح کرد: گارگاهی با تدریس آقای ضیایی پرور به عنوان رییس هیئت داوران و رییس دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌های وزارتخانه برای شرکت کنندگان در روز اختتامیه برگزار می‌شود و این علاوه بر کارگاه‌هایی است که هر ماه با دو نشست به عنوان برنامه‌های پیش‌بینی‌ شده، در حال برگزاری است.

جوایز این جشنواره به گفته شریعتمداری به تعداد 51 اثر و به صورت سه جایزه در هر رشته و به مبالغ هفتصد، پانصد و سیصد هزار تومانی به همراه لوح تقدیر برای هر سه مقام و تندیس برای نفرات برتر می‌باشد.

دبیر چهارمین جشنواره مطبوعات یزد در آخر از تلاش این دبیرخانه برای برگزاری نمایشگاه اسناد مطبوعات در صورت برقراری مقدمات کار خبر داد.